بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
کد خبر: ۸۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۶
فاطمه رهبر
باید طبق بیانات مقام معظم رهبری دستورالعملها وشاخص هایی تهیه شود که بتوان بصورت کاربردی در زندگی روزمره مردم نهادینه شود و روح کلی فرهنگ دینی را در جامعه پیاده کنیم ما کشور اسلامی هستیم روح کلی و فلسفه انقلاب ما اسلامی است باید فرهنگ مردم ما هم اسلامی شود.
خانم فاطمه رهبر نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری سالیان متمادی است که درخصوص مسایل فرهنگی دغدغه هایی را مطرح کرده اند از سالهای گذشته بحث شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و بحث ناتوی فرهنگی و البته بحث جنگ نرم را بیان کرده اند.

وی گفت: ایشان پیرامون موضوعات فرهنگی همان قدر دغدغه دارند که در مورد موضوعات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارند یعنی هر چه در این زمینه ها تذکرات و رهنمودهایی دارند در زمینه فرهنگی هم رهنمود و دغدغه دارند.

اخیرا هم در نشستی که با جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری داشتند و نمایندگان خبرگان مسایلی را در مورد مسایل فرهنگی بیان کردند ایشان هم در این موارد ابراز نگرانی کردند و در مورد مسایل فرهنگی کشور بیاناتی داشتند که باید به این نگرانی ها پاسخ داد.

نماینده مردم تهران گفت: اکثر دستگاهها در امر فرهنگ سهیم هستند از مجلس گرفته تا قوه مجریه ،وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،شورای عالی انقلاب فرهنگی تا امورمساجد وحوزه های علمیه وسازمان تبلیغات اسلامی، که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرهنگ را به پیش برده اند و اقداماتی شایسته انجام داده اند و نمی توان این اقدامات را نادیده گرفت ولی از طرف مقابل دشمن هم با تشدید جنگ نرم هجمه های بسیار زیادی به فرهنگ انقلاب اسلامی کرده است لذا حساسیت آنقدر زیاد است که مقام معظم رهبری فرمودند در خصوص نهادینه کردن فرهنگ دینی در سبک زندگی مردم باید تلاش مضاعف شود.

وی در خصوص اجرایی کردن خواسته های رهبری افزود: با تاکیدی که ایشان دارند باید با گفتمان سازی دغدغه های مقام معظم رهبری این خواسته ها را عملیاتی و اجرایی کرد معمولا ما می بینیم جلسات ونشستهایی در این خصوص راه اندازی می شود ولی عملیاتی نمی شود. مطالب و  نتایج روی کاغذ نوشته می شود ولی انجام نمی گیرد یا اگر هم اجرا می شود نیاز جامعه را برآورده نمی کند پس باید قدم های محکم و بهتری برای اجرا و تدوین این گفتمان برداشت.

باید طبق بیانات مقام معظم رهبری دستورالعملها وشاخص هایی تهیه شود که بتوان بصورت کاربردی در زندگی روزمره مردم نهادینه شود و روح کلی فرهنگ دینی را در جامعه پیاده کنیم ما کشور اسلامی هستیم روح کلی و فلسفه انقلاب ما اسلامی است باید فرهنگ مردم ما هم اسلامی شود.

خانم رهبر در مورد برخی بی ملاحظه گی ها و بی توجهی ها به مسایل فرهنگی بیان داشت: بطور مشخص یکی از بی ملاحظه گی ها در امور فرهنگ نحوه استفاده از اینترنت وفضای مجازی است در این شکی نیست که می توان از این فضا برای گسترش فرهنگ اسلامی و دینی استفاده کرد ولی نباید در دام دشمن افتاد بطور مثال بعضی از مسئولین که می توانند در شبکه های اجتماعی بومی در فضای مجازی فعالیت داشته باشند و استفاده کنند ولی در شبکه های اجتماعی خاص و بیگانه فعالیت می کنند و عضو آن شبکه ها هستند که این دوگانگی است، استفاده از هرفضایی دلیل نمی شود که ما مقهور و مضمحل شویم و خیلی انفعالی عمل کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار