بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 23
کد خبر: ۸۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴
به بهانه عذرخواهی «لیلا حاتمی»و پروژه «یک میلیون بوسه»
موسم امتحان الهی خیلی زود فرا می رسد! وحالا نوبت به دستگاه قضاست تا به شکایت جمعی از خانواده گسترده امت حزب الله رسیدگی کند و اگر مثلا قرار است «لیلا حاتمی» به دلیل ابراز ندامت ، مورد «رأفت‌ اسلامی»...
 دراین نوشتار ، ضمن بازخوانی دو خبر که صبح روز شنبه سوم و جمعه دوم خرداد ماه منتشر شده اند به تطبیق و تحلیل آنها خواهیم پرداخت.

۱- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران ، حکم محکومیت به اعدام محکوم علیه زندانی «مه آفرید امیرخسروی» فرزند «منصور» ، سحرگاه شنبه ، سوم خرداد ماه ۱۳۹۳ در محل زندان اوین اجرا شد. بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ، حکم محکومیت به اعدام محکوم علیه از بابت افساد فی الارض از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیرقانونی و شرکت در پولشویی و پرداخت رشوه بود که در دیوان عالی کشور نیز تأیید شده بود.

۲- «لیلا حاتمی» ، در توجیه افتضاح روبوسی با «ژیل ژاکوب» ، رییس جشنواره فیلم کن ، با انتشار یادداشتی از این پدیده «مشکوک» با عنوان یک «پیشامد» یاد کرده و از اینکه کسانی در اثر این واقعه «آزرده» شده‌اند ، اظهار تأسف کرده است!.

این زن که برای دست دادن با رئیس مرد اجنبی آن جشنواره کذایی «پیش قدم» شده بود در یاداشت خود آورده است: «طی مکاتباتی که با مسئولان فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن‌ها شده بودم ، لذا در مراسم افتتاحیه و غیره ، آن‌ها همه مقررات را می‌دانستند و با همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد. اما در مورد آقای «ژیل ژاکوب» که با قریب۹۰ سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را می‌گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تأکیدات که معمول این سن و سال است ، ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم مؤثر واقع نشد. مسلماً ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود. هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمی‌توانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزئیات شوم. با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متأسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.»

تحلیل:

الف - همه چیز تقصیر «عضو مرده» است!
جمله فوق ناظر به عملکرد جماعتی است که در نان قرض دادن به هم کم نمی آروند. مثلا در بدو امر «ژیل ژاکوب» که آن طرف دنیا نشسته و دست کسی هم به او نمی رسد ، در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی مسئولیت «پروژه بوسه» را گردن گرفت. البته لازم به ذکر نیست که او به یک شگرد قدیمی در باندهای مافیایی تبه کاری متوسل شده که هنگام بازجویی همه گناهان را به گردن اعضاء مرده گروه می اندازند تا از مجازات فرار کنند.

پس از قبول مسئولیت پروژه بوسه توسط «ژیل ژاکوب» ، وزیر ارشاد هم در این باره به اظهار نظر پرداخت و گفت: «احساسم این بود که غافلگیر شد.» در فاز سوم هم که به آن اشاره شد ، «لیلا حاتمی» ، با نگارش یک یادداشت آبکی وارد فرایند تدریجی تطهیر خود شد.

ب- قانون و رقابت برخی رسانه ها با میت
- یکی ازپیام های اعدام «مه آفرید خسروی» به عنوان کسی که پارادایم فساد اقتصادی را پس از شهرام جزایری را وارد مرحله جدیدی کرده بود ، به افراد مشابه مخابره شد بود که احتمالا در فکر گذاشتن جا پای جای وی هستند.

- «مه آفرید خسروی» یک مجرم جنایت کار است که به شکل سازمان یافته مشغول نابودی اقتصاد ایران بود و اتفاقا پروژه سازمان یافته «تیر» نیز در قالب طرح فراخوان «کشف حجاب سراسری» در روز یک تیر ماه توسط اتاق فرماندهی خارجی فتنه آغاز به کار کرده و توسط برخی سر پل های داخلی آنان نیز به شکل محدود و به منظور آزمون بازخورد این کار به اجرا درآمده است.

- عذرخواهی «لیلا حاتمی» از کسانی که ممکن است احساساتشان آزرده شده باشد درحالی است که ظاهرا این خانم هنوز به وخامت وضعیتش پی نبرده و نمی داند که در دادسرا برعلیه او اقامه دعوی شده و علاوه بر شاکیان خصوصی ، مدعی العموم نیز یک طرف ماجرا ایستاده که اتفاقا چشم های مطالبه گرشاکیان پرونده نیز به دقت نظاره گر عملکرد قاطع آن است.

- حدود ۲ هفته از شانتاژ تمام عیار رسانه های بیگانه ، رسانه های «حزب اللهی دوست» والبته سیمای آقای ضرغامی می گذرد که طی پروژه ای یک دست ، تظاهرات متدینین در میدان فاطمی را با اتهام غیر قانونی بودن تخطئه کرده وحتی در برخی موارد خواستار مجازات عاملان «قانون گریز- شکن – خوار و...» آن شدند.حالا باید با چراغ به دنبال کسانی گشت که تا دیروز برای غیر قانونی خواندن انجام تکلیف شرعی حزب اللهی ها یقه می دریدند و امروز در سکوت با «میت» رقابت می کنند.

ج- پروژه «یک میلیون بوسه»
- تقارن دیده بوسی مشکوک «لیلا حاتمی» با خط دهی اتاق های فکر برانداز درآن سوی مرزها ، بسیار تامل برانگیز و شگفت آور است. چنانچه پایگاه خبری ضد انقلاب «خودنویس» نیز به عنوان ارگان رسانه ای برانداز از طیف رادیکال به موازات روبوسی «لیلا حاتمی» با درج مطلبی تحت عنوان «حکومت از بوسه علنی و پوشش اختیاری می‌ترسد» خطاب به خط مقدم «پروژه تیر» نوشته بود: «بوسیدن دختران و پسران ، فعلی نیست که حکومت بتواند آن را به دشمنان خارجی یا توطئه‌ عوامل آنها یا فتنه گری نسبت دهد. البته آن را جنگ نرم یا بی بند و باری خواهند نامید (لقبی که به کمپین آزادی ‌های یواشکی دادند) اما زیبایی بوسه در فضای عمومی مهملات اقتدارگرایان و تمامیت خواهان را خواهد شست.این کارزار را می‌توان از گذاشتن عکس بوسه‌ها در فضای عمومی شهرها و روستاهای ایران در فضای عمومی آغاز کرد...»

- گرچه شکایت۵۰ دانشجوی خواهرحزب الله در دادسرا بر علیه «لیلا حاتمی» این پروژه را ناکام گذاشت ، اما آیا ساده لوحانه نخواهد بود که تقارن زمانی صدور فرمان عملیات و اجرای خط شکنانه آن توسط یک هنر پیشه معروف را به حساب اتفاق بگذاریم؟!

د- بازخوانی سوالات دادستان محترم از دستگاه متبوع و بیان مطالبه
- به خاطر داریم که ۲۹ اردیبهشت ماه ، حجت الاسلام «غلامحسین محسنی اژه ای» دادستان کل کشور ، در شصت ودومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه دربخشی از پاسخ به یک سوال درباره تجمع ۱۷ اردیبهشت حزب اللهی ها در میدان فاطمی تهران گفته بود: «آیا قوه قضاییه به سهم خود در این زمینه عمل کرده است؟ آیا دادستان به عنوان مدعی العموم درتمام استان ها در این زمینه وارد شده است اینکه برخی افراد درخانه در مقابل۴ نامحرم بی حجاب باشند موضوعش با اینکه فردی بی‌حجاب به خیابان بیاید متفاوت است؛ آیا نیروی انتظامی در این زمینه اقداماتی انجام داده است و همچنین وزارت ارشاد در این زمینه به وظایف خود عمل کرده و می‌کند؟! ، اگر مسئولان به وظیفه خود در برخورد با بدحجابی عمل کنند نیازی به تجمع مردمی نیست. باید از ناحیه مسئولان ذیربط در این زمینه برخورد شود که اگراین برخورد از سوی مسئولان صورت گیرد هیچ گاه نیاز نیست مردم اعتراض کرده و تجمع تشکیل دهند... درخصوص تجمعی که اخیرا در راستای حجاب صورت گرفت اگر صحبتی باشد و این صحبت به حق باشد ، «که البته به حق است» ، باید به آن توجه کنیم ؛ دستگاه های مسئول حتی قوه قضاییه آن طور که باید و شاید به این قضیه عمل نکرده است.»

- موسم امتحان الهی خیلی زود فرا می رسد! وحالا نوبت به دستگاه قضاست تا به شکایت جمعی از خانواده گسترده امت حزب الله رسیدگی کند و اگر مثلا قرار است «لیلا حاتمی» به دلیل ابراز ندامت ، مورد «رأفت‌ اسلامی» قرار گیرد ، این کار به شکل رسمی و از سوی قوه قضائیه اعلام شود و نه ازطریق انتشار یک یادداشت کذایی که محتوای آن به منزله به ریشخند ملت و ارزشهای اسلامی است.

اقدام سریع دستگاه قضائی ضمن اعلام صلابت واراده این قوه برای برخورد با هر پروژه سازمان یافته ، باعث خواهد شد برای یک بارهم که شده متدینین بدون تجمع و...شاهد باشند که مسئولان به بند «م» وصیت نامه امام خمینی(ره)جامه عمل می پوشانند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار