بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۱
اجتماعی > شهری
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهر تهران با بیان اینکه ستاد استقبال از مهرماه از نخستین ساعات روز اول مهرماه در این مرکز تشکیل می شود گفت: ترافیک پایتخت در مهرماه با به کارگیری بیش از هزار و صد دوربین نظارت تصویری نظارت و مدیریت می شود.
 
تابش نیوز:

همایون فتاحی افزود: پیش بینی می شود در مهرماه ترافیک تهران 25 تا 30 درصد افزایش یابد و همچنین شاهد اوج ترافیک بین ساعات 7.30 تا 8 صبح باشیم.

وی با بیان اینکه دوربینهای نظارت تصویری در تمام سطح شهر نصب و راه اندازی شده است گفت: با استفاده از دوربین های نظارت تصویری ضمن نظارت دقیق و مدیریت مناسب ترافیک می توانیم در صورت وقوع هرگونه حادثه ای در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به اعزام نیروهای امدادی اقدام کرده و از انسداد معابر جلوگیری کنیم.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهر تهران گفت: علاوه بر دوربین های نظارت تصویری ، بیش از 500 دوربین ثبت تخلفات در سطح شهر فعال است که از جمله آنها می توان به دوربین های ثبت تخلفات در ورودی و خروجی های محدوده طرح ترافیک، دوربین های ثبت تخلفات سرعت در بزرگراه و دوربین های ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز در تقاطع های مهم شهر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه 128 دوربین در ورودی های محدوده طرح ترافیک و 100 دوربین در خروجی های این محدوده نصب و راه اندازی شده است گفت: متخلفانی که از خروجی ها بخواهند وارد محدوده طرح ترافیک شوند از طریق دوربین ثبت تخلفات شناسایی می شوند و همزمان برای حرکت به صورت ورود ممنوع و همچنین ورود به محدوده طرح ترافیک جریمه می شوند.

فتاحی تصریح کرد: همچنین 143 دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز در تقاطع های شهر راه اندازی شده که با اعمال قانون از طریق این دوربین ها خوشبختانه شاهد کاهش  این نوع از تخلفات در شهر بوده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه بیش از 150 دوربین ثبت تخلفات سرعت در بزرگراه های شهر نصب و راه اندازی شده است گفت: از طریق این دوربین ها وضعیت تردد در بزرگراهها تحت نظارت و کنترل قرار دارد. همچنین 33 دستگاه دوربین در خطوط اضطرار راه اندازی شده تا از طریق این دوربین ها نسبت به اعمال قانون و جریمه خودروهایی که وارد این محدوده می شوند اقدام شود.

مدیر مرکز کنترل ترافیک نصب دوربین ثبت تخلفات در تونل های شهری را از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت هوشمند ترافیک دانست و گفت: 12 دوربین ثبت تخلفات نیز در تونل های شهر تهران برای نظارت بر خوردوهای سنگین نصب شده تا نسبت به جریمه خودروهای سنگینی که وارد تونل ها می شوند اقدام کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با استفاده از سیستم های هوشمند و تشکیل ستاد استقبال از مهرماه در مرکز کنترل ترافیک، ترافیک پایتخت همزمان با بازگشایی مدارس در حال حرکت باشد و شاهد ایجاد گره های ترافیکی نباشیم.

 

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار