بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۹۳۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۰
اجتماعی > بهداشت و سلامت
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی از آمادگی اورژانس هسته ای کشور خبر داد و گفت: تجهیزات و امکانات اورژانس هسته ای در اصفهان و کاشان به طور کامل تامین شده است
 تابش نیوز:
 
دکتر امین صابری نیا در نشست خبری که روز دوشنبه در محل ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه اورژانس کشور در زمینه مقابله با حوادث هسته ای تا چه اندازه آمادگی دارد گفت: اورژانس هسته ای کشور از توان بالایی برخوردار است و تاکنون با توجه به اینکه با حادثه ای مواجه نبوده هیچ مشکلی در این زمینه نداشته ایم.

وی از انجام مانور آمادگی اورژانس هسته ای در اصفهان خبر داد و گفت: تجهیزات و امکانات اورژانس هسته ای در اصفهان و کاشان به طول کامل تامین شده است.

صابری نیا همچنین از ارائه آموزشی های مکمل به نیروهای اورژانس برای مقابله با حوادث احتمالی در بحث هسته ای خبر داد و گفت: برای سال آینده برنامه های ویژه ای به منظور ارتقای سطح آمادگی اورژانس هسته ای کشور پیش بینی کرده ایم.

رئیس اورژانس کشور در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر به کار گیری پرستار زن در آمبولانس های اورژانس گفت: با توجه به اینکه حضور پرستار زن در آمبولانس ها و ماموریت های اروژانس نیازمند افزایش ضریب امنیت بالایی است بنابراین در حال حاضر برنامه ای برای حضور پرستار زن در آمبولانس ها نداریم.

صابری نیا در ادامه به تشریح اقدامات و برنامه های اورژانس کشور اشاره کرد و گفت: ماموریت های ناشی از تصادفات در نیمه اول امسال 3.9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و این به دلیل افزایش سطح پوشش حوادث و آمادگی نیروهای اورژانس در ارائه خدمات به مردم بوده است.

وی با اعلام اینکه تعداد پایگاه های اورژانس از دو هزار و 59 به دو هزار و 88 پایگاه افزایش یافته است گفت: تعداد پایگاه های شهری از 798 به 812 و تعداد پایگاه های جاده ای از هزار و 262 پایگاه به هزار و 276 پایگاه جاده ای افزایش پیدا کرده است.

صابری نیا همچنین از افزایش 2.6 درصدی ماموریتهای اورژانس در جاده ها و همچنین افزایش پنج درصدی ماموریت های اورژانس در شهرها خبر داد و گفت: در بحث اورژانس هوایی نیز تعداد پایگاهها از 5 به 14 پایگاه امداد هوایی افزایش پیدا کرده است.

رئیس اورژانس کشور به طرح امداد ساحلی در استانهای شمالی کشور اشاره کرد و گفت: راه اندازی 37 کمپ امدادرسانی در تابستان و مراجعه هزار و 388 نفر به کمپ های امدادرسانی در طول تابستان از جمله اقدامات اورژانس در امداد ساحلی بوده است.

صابری نیا در ادامه به طراحی لباس نیروهای اورژانس و تفکیک آنها از یکدیگر اشاره کرد و گفت: در 6 ماه آینده لباس نیروهای اورژانس براساس سطح علمی و عملیاتی آنها تفکیک خواهد شد.

 
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار