بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 23
کد خبر: ۹۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۱
فرمانده نیروی انتظامی
فرمانده نیروی انتظامی گفت: در بحث بودن یا نبودن شبکه‌های اجتماعی مردم احساس می‌کنند که دولت می‌خواهد محدود کند در صورتی که ایمن‌سازی محدودسازی متفاوت است اگر چه ممکن است همپوشانی نیز هم وجود داشته باشد.
 تابش نیوز:

 سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در همایش ملی پیشگیری از جرم به گفتمان‌سازی اشاره کرد و اظهار داشت: باید در جامعه گفتمان‌سازی را ایجاد کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی به بحث شبکه‌های اجتماعی پرداخت و گفت: مردم و جوانان احساس می‌کنند که دولت می‌خواهد در این زمینه محدود کند در حالی که  ایمن‌سازی با محدودسازی متفاوت است اگر چه ممکن است همپوشانی هم وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: محدودسازی نیز با محروم‌سازی متفاوت است و اگر کاری می‌کنیم برای ‌آن است که مجرمان را دور کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به قدرت همراه‌سازی و مشارکت مردم اشاره کرد و افزود: این امر از توانمندی‌هایی است که دنبال آن هستیم و باید مردم اعتماد کنند که این دستگاه خیر آنها را می‌خواهد و هر وقت حرف آن را گوش نکردند آسیب دیده‌اند.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: ناجا به عنوان یک مصلح اجتماعی به مردم و شهروندان نگاه می‌کند و قدرت حمایت از مردم باید در ناجا فراهم شود.

وی گفت: امروز پیشتازی آسان است اما تحقق‌اش سخت است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ؛ آنهایی که اینترنت، ماهواره و شبکه‌های جدید را تولید می‌کنند ما را منفعل از رفتار خود می‌کنند و دنبال خود می‌کشند و وقتی می‌توانیم بگوییم پیشتازی به میدان بازی را ما تعیین کنیم و پیشتاز بودن یعنی آنکه قدرت ایجاد، اتکا و تأسیس لازم را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ما در بعضی از حوزه‌ها پیشتاز هستیم به طوری که کشورهای دیگر که به ما بد و بیراه می‌گویند علیرغم میل خودشان دست گدایی به سمت ما دراز می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: به روز بودن، پیشتاز بودن، مبارزه با فساد و تقویت عناصر درونی نیروی سازمان از جمله مسائلی است که اعتمادسازی می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: یکی از اقدامات دیگر مصون‌سازی است و باید دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

وی به مبحث معتادان پرداخت و گفت: معتاد مجرم نیست مریض است ما دخمه‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم و آنها به وسط اتوبان‌ها و پارک‌ها منتقل شده‌اند چه کسی باید وظیفه خود را انجام دهد، سد معبر را چه کسی باید جمع کند، دست‌فروش، گدا و بی‌خانمان را چه کسی.

سردار احمد‌ی‌مقدم تصریح کرد: شهرداری، دستگاه‌های حمایتی و ... باید در این حیطه وارد شوند و گر نه عادی‌سازی جرم در نگاه جامعه می‌شود؛ اگر شهری 50 درصد بیکاری دارد بیشترین عدد مجرمان را دارد و باید در آن شهر سرمایه‌گذاری کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به وظیفه ناجا که کنترل جرم است اشاره داشت و افزود: مرحله بعد که در حوزه قضایی، سرعت و قاطعیت است و اینکه مجرم را بتوان به مسیر عادی زندگی برگرداند.

وی افزود: قوانین ما مشکلاتی دارد چرا که فرد با انجام یک جرم سوءپیشینه می‌گیرد و دوباره از روی جهل و اکراه به چرخه جرم برمی‌گردد.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: وظیفه دستگاه‌ها استفاده از پتانسیل‌های اجتماعی است که پلیس پیشگیری و پلیس افتخاری از جمله آنهاست.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: همه توجه ما به مجرمین است و باید توجه بزرگی به بزه‌دیدگان و قربانیان داشته باشیم و مردم باید از دور کردن مجرمان از خودشان آگاه باشند؛ زمین‌خواری، لیزینگ، شرکت‌های هرمی و انواع و اقسام پرونده‌های مالباختگان از این جمله‌اند.

وی خاطرنشان کرد: باید جامعه نقطه اتکایی داشته باشد که اگر فرد بخواهد به طور مثال ماشین بخواهد بتواند استعلام کند که اصیل است یا نه و بخش مشاوره نباید تنها اجتماعی باشد بلکه باید امنیتی و انتظامی باشد و مردم بتوانند با مشاوره گرفتن از خودشان دفاع کنند.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار