بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۹۴۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱
فرمانده نیروی انتظامی
فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیسی که بخواهد در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای موفق باشد باید از قدرت پیش‌بینی برخوردار باشد و راهکار نیروی انتظامی، پیش‌بینی حداکثری برای احتمالات حداقلی است.
 تابش نیوز:

 سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش ملی پیشگیری از جرم به ادامه بحث بسترهای وقوع جرم پرداخت و اظهار داشت: هم ملت‌گرایی مهم است و هم معلول‌گرایی اما در تقدم رتبی جرم از جنایت مهمتر است اما در تقدم زمانی مجرم مهمتر است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: توجه نیروهای امنیتی و انتظامی مثل قبل نمی‌تواند ناظر بر معلول و برخورد مقابله با مجرم و حوادث امنیتی باشد بلکه باید ناظر بر پیشگیری و کاهش هزینه‌ها باشد.

این مقام ارشد انتظامی به یگان ویژه اشاره داشت و گفت: در مورد یگان ویژه که سخت‌ترین لایه است نیز این مسئله باید اعمال شود و نمی‌تواند بگوید وظیفه من مقابله است بلکه وقتی که همه راهکارهای اجتماعی جواب نداد و یگان ویژه وارد شد آن هم باید تلاش کند اول با مذاکره بحران را حل کند و اگر با مذاکره حل نشد در مرحله بعد با ابزارهای کم آسیب و کم هزینه وارد شود.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پلیسی که بخواهد در انجام وظایفش در محیط بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی موفق باشد باید از عناصری برخوردار باشد که قدرت پیش‌بینی یکی از آنهاست.

وی افزود: راهکار ما در ناجا پیش‌بینی حداکثری برای احتمالات حداقلی است؛ ممکن است هرگز جنگی رخ ندهد اما چون احتمال پرهزینه‌ای ما و همه ملت‌ها برای آن روز پیش‌بینی کرده‌ایم.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار