بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 17
کد خبر: ۹۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۲
اجتماعی > انتظامی و حوادث احمدی مقدم:
فرمانده نيروي انتظامي روند کنترل جرايم خشن در 6 ماه اخير را مطلوب دانست و گفت: سرقت و موادمخدر دو جرم شايع است که 90 درصد زندانيان کشور را تشکيل مي دهد و اعصاب و روان مردم ، پليس و دستگاه قضا را آزار مي دهند.
 تابش نیوز:
 
 
سردار "اسماعيل احمدي مقدم" در حاشيه همايش ملي پليس و پيشگيري اجتماعي از جرم در جمع خبرنگاران"، گام اول در پيشگيري اجتماعي از جرم را مسئول سازي دستگاه ها دانست و گفت: ضعف عملکرد، کج کارکردي و کم توجهي به حوزه هاي اجتماعي موجب بروز بسترهاي ناهنجاري مي شود و بايد اين مورد را در پيشگيري اجتماعي از جرم مد نظر قرار داد.

وي گام دوم در پيشگيري از جرم را مشارکت مردم دانست و گفت: در گام سوم، بايد سعي کنيم افرادي که به مرحله ناهنجاري پا گذاشته اند به جرگه جرم کشيده نشوند و اگر چنين شد بتوانيم آنها را احياء کنيم.

به گفته فرمانده ناجا، اقدامات انتظامي و برخورد گام ديگر نيروي انتظامي و دستگاه قضا است؛ افزايش قدرت، سرعت کشف و صدور احکام متناسب و سريع مي تواند موجب بازدارندگي شود.

اين مقام ارشد انتظامي در خصوص فعاليت قرارگاه سرقت و عملکرد آن، گفت: تعداد سرقت هايي که در تهران ثبت مي شود يک سوم کل سرقت ها و حدود 600 الي 700 پرونده و بيش از نرخ جمعيت است.

احمدي مقدم تصريح کرد: تهران براي سارقان پناهگاه خوبي است و برخي از سارقان نيز در تهران ساکن نبوده و کسب و کار آنها در تهران است.

وي ادامه داد: تلاش مي کنيم با افزايش سرعت و دقت، مانع بروز سرقت شویم. البته در سالهاي اخير نيز پيشرفت هايي داشته ايم به طوري که در شهريور ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش سرقت داشته ايم؛ در تهران، درصد کاهش سرقت ها بالا بوده است.

فرمانده ناجا گفت امسال 14 درصد افزايش کشف داشتيم، در موضوع بازگرداندن اموال نيز عملکرد مطلوب تري داشتيم؛ ادعا نداريم که مي توانيم سرقت را به صفر رسانده و از بين ببريم.

احمدي مقدم در پاسخ به اين سوال که آيا نمي توان مانند اراذل و اوباش با سارقان نيز برخورد کرد، گفت: تعداد اراذل و اوباش حرفه اي در تهران کم و ميانگين سن آنها بين 17 تا 25 سال است اما سرقت مانند موادمخدر موضوعي مستمر مي باشد و نمي توان آن را به سن خاصي محدود کرد از اين رو برخورد با اراذل اوباش سهل تر از برخورد با سارقان است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با وجود گروهک تروريستي داعش مرزهاي ايران، امن و امان است و اين گروه فاصله زيادي با مرزهاي ايران دارد و در عين حال توان و رويارويي با ما را ندارد؛ در حال حاضر قدرت هاي بزرگ در برخورد با داعش دست گدايي به سمت کشور دراز کرده اند و ما اين قدر غافل نيستيم که اين گروهک به مرزهاي ايران برسد.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار