بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۹۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۴
باهنر:
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 9 دی متعلق به همه مردم ایران است، گفت که هیچ گروه سیاسی نباید خود را منحصرا میراث‌خوار 9 دی بداند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا باهنر در نشست خبری خود که در محل خبرگزاری ایسنا برگزار شد، با تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع)، اظهار کرد: داستان سال 88 فتنه غم‌انگیز و تاثرباری بود زیرا کسانی که فتنه را به وجود آوردند و فتنه را هدایت و مدیریت کردند همزمان هم جمهوریت نظام و هم اسلامیت آن را هدف قرار دادند.

وی افزود: البته از این حوادث کم و بیش در تمام دوره‌های بعد از پیروزی انقلاب داشتیم. اوایل انقلاب که نظام جمهوری اسلامی نورس بود، هجمه‌ها و حمله‌ها غیر از مباحث کلامی و اعتقادی نهایتا به اسلحه کشید و با ترورهای کور هجمه‌های سنگینی علیه نظام و مسئولین نظام آغاز شد. ما همچنین هشت سال دفاع مقدس را با آن همه هزینه و گرفتاری داشتیم و فرزندان غیور انقلاب و امام (ره) افتخار آفریدند و از انقلاب دفاع کردند اما فتنه 88 جنس دیگری داشت.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: به اعتقاد ما دشمن بعد از تجربیات طولانی که در هجمه‌های اقتصادی، فرهنگی، محاصره‌ها و تبلیغات علیه ما داشت و طرفی نبسته بود به این جمع‌بندی رسید که نظام اسلامی را از درون تهدید کند بر این اساس دنبال سکوی پرش و دستگیره بود که به آن دست بزند و کار خود را جلو ببرد و مدیریت کند.

باهنر ادامه داد: من نمی‌خواهم تحلیل کنم که عوامل فتنه از قبل آن را طراحی کرده بودند و برنامه یکی دو ساله یا پنج ساله داشتند یا در فضایی افتادند که با کمی بصیرت و محدود کردن فهم خودشان منافع شخصی و حزبی خود را بر منافع نظام ترجیح دادند، فارغ از اینکه نیت و اراده آنها چه بود اما آنها با یک تیر به دنبال این بودند که هم جمهوریت و هم اسلامیت نظام را زیر سوال ببرند.

وی اظهار کرد: آنها با توهم تقلب خواستند خط بطلانی بر همه انتخابات‌هایی که جمهوری اسلامی بعد از انقلاب برگزار کرده بود بکشند. از رفراندوم اول انقلاب تا قانون اساسی، انتخابات‌های ریاست جمهوری و ادوار مختلف مجلس را می‌خواستند زیر سوال ببرند. بعد از آن با گذشت زمان در سه برهه تاریخی روز قدس، 13 آبان و نهایتا عاشورا مطامع، تفکرات و مواضع خود را بروز و لو دادند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر احدی پوشیده نبوده و نیست که امام (ره) دفاع از انقلاب فلسطین و آزادی قدس را همزمان با آغاز انقلاب اسلامی دنبال می‌کردند و این دو انقلاب همزاد هم بوده‌اند اگرچه انقلاب ایران در سال 57 به نتیجه رسید اما تا پیروزی نهایی فلسطین و آزادسازی قدس ما دست از این مشی بر نمی‌داریم با این وجود اینها در روز قدس موضع سترگ انقلاب و امت را زیر سوال بردند و شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران سر دادند.

باهنر تصریح کرد: 13 آبان وضعیت سمبلکی برای ملت ما و مخاطبان ما در دنیا دارد و به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکا شکل گرفت. آقایان در روز 13 آبان دیدند که نمی‌توانند به جای مرگ بر آمریکا بگویند زنده باد آمریکا و خواستند این شعار را متکثر کنند بنابراین مرگ بر چین و روسیه گفتند.

وی اضافه کرد: ممکن است ما اختلاف منافعی با کشوری داشته باشیم اما شعار اصلی و سمبلیک ما در روز 13 آبان مرگ بر آمریکاست و هر چه کشورهای دیگر را در این شعار شریک کنیم کم‌رنگ کردن مرگ بر آمریکاست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی عاشورا را سمبل قیام انسانی و دینی برای عدالتخواهی و آزادیخواهی دانست و تاکید کرد: آنها حاضر شدند در روز عاشورا به مقدس‌ترین اعتقاد مردم حمله کنند و آن داستان را به وجود آوردند که نتیجه‌اش ضرر و خسارت زیادی بود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اضافه کرد: 9 دی محاکمه فتنه و فتنه‌گران توسط افکار عمومی بود و اختصاص به هیچ جریان و گروه سیاسی نداشت لذا هیچ گروه سیاسی نباید خود را منحصرا میراث‌خوار 9 دی بداند چرا که 9 دی متعلق به همه مردم ایران است، شکوه این روز نشان داد نه تنها کسانی که به کاندیدای پیروز رای داده بودند در این حماسه شرکت کردند بلکه بسیاری از کسانی که به کاندیدایی که بعدا سر فتنه شد رای داده بودند در 9 دی حضور یافتند و سران فتنه را محکوم کردند.

باهنر یادآور شد: ما در روز نهم دی شاهد حضور بی‌نظیر مردم بودیم و شاید در روز قدس و 22 بهمن این‌طور جمعیتی ندیده بودیم. این حماسه یک سرمایه اجتماعی، ملی و مذهبی و انقلابی است و باید حفظ شود.

وی تصریح کرد: برخی می‌گویند فتنه گذشته و این بحث را تمام کنید اما یک ثروت بزرگ ملی است و باید حفظ شود و باید یک عبرت و پیشگیری باشد که جامعه را واکسینه کند تا عمق بصیرت مردم برای پیشگیری از خطرات آینده صیانت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار