بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۹۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۱
پس از جلسه روز گذشته شورای عالی هلال احمر، گزینه‌های نهایی برای ریاست جمعیت هلال احمر انتخاب شدند تا در نهایت رئیس جمهور تصمیم گیرنده اصلی باشد و از میان دو گزینه پیش روی، رئیس آینده این جمعیت را انتخاب کند.
پس از جلسه روز گذشته شورای عالی هلال احمر، گزینه‌های نهایی برای ریاست جمعیت هلال احمر انتخاب شدند تا در نهایت رئیس جمهور تصمیم گیرنده اصلی باشد و از میان دو گزینه پیش روی، رئیس آینده این جمعیت را انتخاب کند؛ تصمیمی که می‌تواند منجر به آغاز یک دوران تازه در بزرگ‌ترین سازمان امدادی کشور باشد یا روند رو به توسعه این نهاد را استمرار ببخشد.
 
به گزارش «تابناک»، موعد تغییرات در سازمان هلال احمر نیز فرارسید و در همین راستا اعضای شورای عالی هلال‌احمر، امروز با دستور کار انتخاب رئیس جمعیت هلال احمر تشکیل جلسه دادند و درباره سرنوشت مدیریت این مجموعه در دوران پیش رو تصمیم‌گیری کردند.
 
در ابتدای این جلسه که در حضور وزرای کشور، بهداشت، خارجه و علی نوبخت به عنوان نمایندگان رئیس جمهور، تعدادی از نمایندگان مجلس، محمدرضا عارف و تعدادی از مدیران هلال احمر برگزار شد، کاندیداهای ریاست سازمان هلال احمر به ارائه برنامه‌های خود برای مدیریت این مجموعه پرداختند و بدین شکل راهبردی را که برای این سازمان در نظر داشتند ‌برای اعضای شورای عالی هلال احمر تشریح نمودند.
 
در جریان ارائه برنامه‌ها، محمدجواد نخعی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی اسبق هلال احمر ـ که به عنوان کاندیدا ثبت نام کرده بود ـ همچون احمد صادقی، مدیر بحران تهران و اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از ادامه رقابت انصراف داد؛ اما سید محمد اکرمی، امیرحسین ضیایی معاون وزارت بهداشت، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان امداد و نجات، غلامرضا گنج‌آبادی رئیس هلال احمر استان تهران، ابوالقاسم موسوی و سیداحمد موسوی دبیرکل جمعیت هلال احمر به عنوان کاندیدا، برنامه‌های خود را ارائه کردند.
 
سپس نوبت به رأی‌گیری رسید تا اساس آرای اخذ شده، سیداحمد موسوی با کسب ۹ رأی و سیدامیرمحسن ضیایی با ‌۸ رأی، ‌‌گزینه‌های نهایی برای ریاست جمعیت هلال احمر به رئیس‌جمهور معرفی شوند و پیرحسین کولیوند با ‌۶رأی، ابوالقاسم موسوی ۲ رأی، غلامرضا گنج‌آبادی و سیدمحمداکرمی هر کدام با یک رأی، نتوانستند یکی از دو گزینه نهایی برای ریاست این سازمان امدادی باشند.
 
چندی پیش، محمد فرهادی رئیس کنونی جمعیت هلال احمر‌ با پیشنهاد رئیس جمهور و کسب رأی اعتماد مجلس به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شد و حال با ‌تصمیم نهایی رئیس جمهور، جای خود را به یکی از دو منتخب جلسه امروز شورای عالی هلال احمر خواهد داد: سیداحمد موسوی ‌هم‌اکنون دبیرکل جمعیت هلال احمر ‌و سید امیرمحسن ضیایی ‌معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
 
در صورتی که سید امیرمحسن ضیایی ریاست سازمان هلال احمر را در اختیار بگیرد، احتمالاً مسیر تازه‌ای ‌در پیش خواهد گرفت و طبیعتاً اگر مسیر کنونی، روند مورد تأییدش بود، لزومی به حضور در این عرصه نداشت و در مقابل اگر سیداحمد موسوی دبیرکل کنونی جمعیت زمام امور را به دست گیرد، احتمالاً مسیر کنونی را با اندکی تصحیح‌ ادامه خواهد داد و ‌روند توسعه هلال احمر که در دوره همکاری فرهادی و موسوی در پیش گرفته شده بود، استمرار خواهد یافت.
 
‌با توجه به تجربه موسوی در مسئولیت دبیرکلی و عملکرد قابل توجهش در دوران حضورش در این نهاد، حفظ روند رو به توسعه مجموعه هلال احمر، گزینه‌ای منطقی‌تر از تغییرات مکرر مدیریتی در این مجموعه است و در عین حال، پیام اعتماد رئیس جمهور به نیروهای بدنه هلال احمر را به همراه خواهد داشت؛ اتفاقی که قطعاً جامعه بزرگ امدادگران کشورمان را به ارتقای ظرفیت‌های این حوزه در سراسر کشور، امیدوار و مصمم‌‌تر از گذشته خواهد ساخت.
 
این انتخاب به نوعی اعلام اعتماد به عملکرد دوران مدیریت دکتر فرهادی، وزیر کنونی علوم در دوران تصدی سازمان هلال احمر نیز قلمداد می‌شود؛ دورانی که موسوی به عنوان دبیرکل فرهادی، نقش محوری را در توسعه فعالیت‌های امدادی در کشور داشت.
 
دکتر سیداحمد موسوی، جراح و متخصص ارتوپدی، ‌سه سال پیش از حضور فرهادی در رأس سازمان هلال احمر نیز دبیرکلی سازمان هلال احمر را بر عهده داشت و در همین چهارچوب یکی از پرسابقه‌ترین مدیران ارشد اجرایی تاریخ هلال احمر محسوب می‌شود و این حسن تجربه، مهم‌ترین دلیلی بود که شورای عالی هلال احمر با برنامه‌هایش برای مدیریت این مجموعه عظیم همراهی کرد..
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار