بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۹۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
میزان ذخایر موجود در سدهای کشور ۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون مترمکعبی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه ۹۳) تاكنون، با ۱۶ درصد كاهش در مقایسه با سال آبی گذشته به ۱۹ ميليارد و ۹۲۰ ميليون مترمکعب رسیده است. حجم كنوني آب موجود در مخازن سدهای کشور در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۵.۶ درصد كاهش یافته است.

بر پایه این گزارش، حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۲۷ ميليارد و ۸۰۰ ميليون مترمكعب گزارش شده بود. حجم آب ورودی به مخازن سدها در مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۳ ميليارد و ۸۳۰ ميليون مترمکعب گزارش شده بود.

میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتداي سال آبي جاري تاكنون، ۱۴ ميليارد و ۱۳۰ ميليون مترمکعب گزارش شده است؛ در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبي گذشته به ميزان ۱۵ ميليارد و ۲۹۰ ميليون مترمکعب بود.

بر این اساس، حجم آب خروجي از سدهاي كشور در مقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته، ۷.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. هم‌اکنون مجموع ظرفيت مخازن سدهاي كشور در زمان كنوني ۴۸.۸ ميليارد مترمكعب گزارش شده که ۵۴ درصد از حجم مخازن سدهای کشور از آب پُر بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار