بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۹۵۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸
سید احمد خاتمی در نماز جمعه تهران:
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر مذاکره کنندگان ذره ای چاشنی تهدید دیدند مذاکره را به هم بزنند، گفت: مذاکره کنندگان زیر شبح تهدید مذاکره نکنند.
آیت الله احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران، گفت: بارها گفته شده است که جریان حق و باطل در طول تاریخ استمرار دارد و تا قیامت هم خواهد داشت که قرآن مثل آب و کف را در این زمینه می زند.

گزیده اظهارات سید احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران را در ادامه می‌خوانیم:
 • آمریکا را نماد جریان باطل دانست. قرآن نماد استکبار را فرعون معرفی می کند و با بیش از ۲۰ ویژگی که در قرآن برای فراعنه آمده است، امروز این ویژگی ها را در فراعنه زمان حاضر یعنی استکبار می بینیم و امیدواریم همان سرنوشتی که فرعون داشت، این فراعنه هم مبتلا شوند که این سرنوشت، همان نابودی است.
 • قرآن فرعون را طاغی می داند یعنی کسی که از حدش تجاوز می کند. آمریکا هم یک کشور از صدها کشور جهان است، حدش این است که خودش را در حد یک کشور ببیند اما می بینیم که از کشتار مردم یمن و بحرین تا تولید گروه های تکفیری آدم کش گرفته تا دخالت نظامی در ۵۰ کشور جهان ردپای آمریکا وجود دارد. این اگر نامش طغیان نیست، پس چیست؟
 •  فرعون زمان ما با هر کشوری که چپ می کند بلافاصله تهدید، از تحریم های اقتصادی گرفته تا تهدیدهای دیگر را مطرح می کند.
 • این یکی دو روز نیز معاون رئیس جمهور آمریکا گفته است در صورت شکست مذاکرات هسته ای، گزینه نظامی روی میز است که پاسخ آن را رهبری این گونه دادند، اولا غلط می کنید متعرض به ملت ایران شوید، ثانیا دوره بزن در رو گذشته است.
 • اگر آمریکایی ها خطا کنند ملت ایران تا آخر تعقیبشان می کنند و به روز سیاهشان می کشانند، آنان یک بار حمله به ایران را تجربه کرده اند. هشت سال ملت بزرگ ایران با کسی جنگید که شماها از آن حمایت کردید، آیا می خواهید بار دیگر شانستان را امتحان کنید، اما بدانید که ملت ایران درس ابدی به شما خواهد داد و به تعبیر امام راحل، ملت ایران دندان آمریکا را در دهانش خرد خواهد کرد.
 • شعار مردم ایران در نماز جمعه را ببینید، اینها نمونه ای از حماسه مردم ایران است.
 • مذاکره کنندگان عزیز ما که فرزندان این ملت هستند به این جمله رهبر انقلاب توجه داشته باشند که عظمت و هیبت ملت ایران را حفظ کنند. اگر در مذاکرات ذره ای چاشنی تهدید دیدند مذاکرات را به هم بزنند.
 • در مفادی از کنوانسیون وین آمده است هر گاه مذاکره ای با تهدید صورت گیرد، آن مذاکره باطل خواهد بود، لذا از مذاکره کنندگان می خواهیم زیر شبح تهدید مذاکره نکنند که مذاکره هم نخواهند کرد.
 • ما کاری به بازی های اوباما و کنگره و سنای آمریکا نداریم. آنها هر غلطی می خواهند بکنند، مهم این است که این ملت راه خود را یافته است و استوار و ثابت قدم در این مسیر خواهد ایستاد.
 • طرح اخیر آمریکایی ها برای عراق و تشکیل سه دولت شیعه، سنی و کرد، خوابی است که به فضل خدا تعبیر نخواهد شد. مردم عراق خوب این توطئه ها را شناخته اند و بدانند که عظمت آنان در سایه ایستادگی در برابر این توطئه شیطانی است و آمریکا در پی سلطه بر ملتهاست.
 • مردم یمن یک خواسته معقول و مشروع و دنیاپسند دارند. اینها می گویند می خواهیم بر سرنوشت خود مسلط شویم و نمی خواهیم آمریکایی ها بر ما مسلط باشند.
 • انصارالله در پی حاکمیت نبوده و نیست، پیام آنان این است که چرا آمریکا بر ما مسلط باشد. چرا دولتهای غربی بر ما مسلط باشند. ۴۴ روز است که مردم یمن مدام بمباران می شوند اما قاطعانه ایستاده اند و خداوند نیز قوتشان دهد.
 • حضرت محمد (ص) در روایتی گفته اند که من یمنی هستم و در سخنی دیگر فرموده است هر کسی یمنی ها را دوست بدارد مرا دوست داشته و هر کس با آنان دشمن باشد، مرا دشمن داشته است. یمن در فضای امیرالمومنین (ع) و مالک اشتر نفس کشیده و نفس عمار و یاسر را با خود دارد و قطعا پیروز این تجاوز آشکار خواهد بود.
 • تا دیروز ۳ هزار و ۵۱۲ شهید که از این تعداد ۴۹۲ کودک، ۲۰۹ زن، ۶ هزار و ۱۸۹ مجروح که از این تعداد ۹۹۳ کودک و ۷۱۳ زن هستند، ۹۵ هزار آواره، ۴ هزار و ۱۸۹ منزل مسکونی، ۲۳ مسجد، ۱۵۵ مدرسه، ۵۵ درمانگاه، ۴۸ انبار مواد غذایی، ۴ سیلوی گندم را اینها منهدم کرده اند. شرمتان باد با این جنایت های صهیونیستی که همانند صهیونیست ها در غزه عمل می کنید.
 • دولت عربستان بیش از صد سال است که سر کار آمده و دولتی کاملا بی ریشه است. انگلیسی ها این دولت را سر کار آورده اند و کتاب «مستر همفر» جاسوس انگلیسی را می توانید مطالعه کنید تا دریابید که ریشه آل سعود در کجاست.
 • ادامه حیات آل سعود با وحشی گری و غارتگری های هولناک بوده است اینان در عربستان، کربلا و نجف موج خون راه انداختند و تا مفرغ دست اینان به خون مسلمانان آغشته است، گویا این رژیم ماموریت اسلام ستیزی دارد.
 • در حمله ۳۳ روزه اسرائیل، ۲۱ روزه غزه، ۸ روزه غزه و حمله ۵۱ روزه غزه، در تمام این صحنه ها، در پشت صحنه جنایت، این رژیم به اسم اسلامی اما همکار صهیونیست ها بوده است.
 • مردم یمن در حقیقت با آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی می جنگند، سازمان های بین المللی هم در این عرصه امتحان ننگینی پس دادند. شورای امنیت به جای حمایت از مظلومان از ظالمان حمایت کرد و بستر تجاوز دولت سعودی را هموار کرد. لذا از این عروسک های پوکی استکبار دیگر کاری ساخته نیست.
 • سکوت دولت های اسلامی در برابر تجاوز عربستان متاسفانه این سکوت ننگی برای اسلام شد. اینها در حافظه تاریخ حفظ می شود و این دولت ها تردید نکنند که مهر خائن بر پیشانی‌شان زده می شود، همچنان که امروز مهر خائن الحرمین به پیشانی عربستان زده شد و آل سعود به یاری خداوند آل سقوط است، آن چنان که نشانه های این سقوط را می بینیم.
 • با هر جنایتی که این جنایتکاران بدتر از نازی ها می کنند، یک گام به طرف سقوط نزدیک شده اند آن چنانکه در زلزله اخیر سیاسی که در عربستان اتفاق افتاد، شاهد این موضوع هستیم و این وعده قرآن است: جاء الحق و زهق الباطل.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار