بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۹۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
موحدی کرمانی خطیب جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران، با اشاره به درخواست‌های مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و آمریکایی‌ها درباره برخی شروط توافق هسته‌ای گفت: آمریکایی‌ها و آقای آمانو، درباره مذاکرات هسته‌ای دچار توهم شده‌اند.
آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نمازجمعه تهران در نماز عبادی-سیاسی امروز، با اشاره به مسئله یمن آن را موضوع جهان اسلام و جهان بشریت دانست و اظهار داشت: در این جریان کشورهای به ظاهر اسلامی و مجامع جهانی هم که دم از حقوق بشر می‌زدند رسوا شدند، اما چهره واقعی اسلام هم در یمن به دست ایران اسلامی ظاهر شد. مدعیان دروغین اسلام در یمن آدم می‌کشند و ایران در فکر رساندن دارو و غذا به آن مردم محروم است.

خطیب نماز جمعه تهران به مردم عربستان نیز توصیه کرد امتحان خود را در این زمینه پس بدهند و افزود: چرا از حکومت ظالم ابراز تنفر نمی‌کنید؟ البته در گوشه‌هایی از عربستان ندای بیزاری شکل گرفته است. ولی این مقدار کافی نیست. اگر تمام عربستان یکپارچه فریاد برائت از این ظالمان سر دهند سرنوشتش سرنوشت ایران خواهد شد که ظالم با جنایاتش نابود می‌شود. چرا از دشمن ابراز تنفر نمی‌کنید؟ یا این تنفر کشور را پر می‌کند و ظالم را فراری می‌دهد و یا احیاناً به دست ظالم شهید می‌شوید که نعمت بزرگی است.

موحدی کرمانی همچنین گفت: حرمین شریف در دست این ظالمان اسیر شده و باید آزاد شود. مدینه و مکه را باید از دست این ظالمین رها کرد. مردم عربستان! قرانی که جلوی خود گذاشته‌اید و مدام می‌خوانید، می‌گوید که از دشمن ابراز تنفر کنید؛ یا این تنفر، عربستان را پر می‌کند و ظالم را فراری می‌دهد یا به دست او شهید می‌شوید که نعمت بزرگی است؛ از چه می‌ترسید؟!  

وی با بیان اینکه عمر حکومت ظالمانه آل‌سعود تمام شده است، خاطرنشان کرد: انسان‌های ظالم و منحرف و حکومت‌های ضد مردمی، وقتی اراده شود که ساقط شوند، راه فساد را بیشتر در پیش می‌گیرند، اما با همین فسادها نابود می‌شوند؛ همانطور که شاه  در ایران نابود شد.
  
آمریکایی‌ها و آمانو دچار توهم شده‌اند
امام جمعه موقت تهران در ادامه، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب و اظهارات اخیر غربی‌ها گفت: به نظر می‌رسد که غرب و آمریکا و آقای آمانو (مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی)، در خصوص مذاکرات، دچار یک توهم و ذوق‌زدگی شده‌اند! سناتور آمریکایی می‌گوید توافق باید منوط به رسمیت شناختن اسرائیل توسط ایران باشد، آمانو هم می‌گوید که بازدید از تاسیسات نظامی ایران باید از شروط توافق باشد.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: این سخن آنهاست؛ اما ما می‌گوییم که دست از این خیال‌پردازی‌ها بردارید و بدانید که ایران، همان ایران است و همان مقاومتی را که طی سالها داشته، باز هم خواهد داشت.

وی با اشاره به درخواست غربی‌ها برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی توسط ایران اظهار داشت: واعجبا! کدام اسرائیل؟! همان اسرائیلی که نظامیان آن در جنگ 50 روزه تابستان گذشته، تعداد کثیری از فلسطینان را به قصد تفریح کشتند و 44 فلسطینی را در اردوگاهها به شهادت رسانند؟!

امام جمعه پایتخت تصریح کرد: ما به این آقای آمانو و غربی‌ها و آمریکایی‌ها می‌گوییم که آرزوی به رسمیت شناخته شدن اسرائیل و و نیز گنجانده شدن شرط بازدید از تاسیسات نظامی ایران در توافق هسته‌ای را به گور خواهید برد.

وی همچنین به نشست اخیر رئیس‌جمهور آمریکا و سران کشورهای عرب اشاره و خاطرنشان کرد: اوباما در کمپ دیوید به سران کشورهای خلیج فارس تذکر می‌دهد که از ایران نترسید، بلکه از اختلاف درون خودتان بترسید! این عجیب است که اوباما هم توصیه به وحدت می‌کند؛ البته وحدت دشمنان اسلام!

آزادسازی ارتفاعات بین مرز لبنان و سوریه توسط حزب‌الله پس از سه سال

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین بااشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در منطقه گفت: بر اساس خبری که به من داده‌اند، حزب الله لبنان موفقیت‌های خوبی را به دست آورده و ارتفاعات بین مرز لبنان و سوریه را که بیش از سه سال در اشغال النصرة بود، آزاد کرده است.

امام جمعه موقت تهران به طرح آمریکا برای تجزیه عراق و سوریه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: توطئه تجزیه عراق به سه کشور شیعه و سنی و کرد و توهم سوریه بدون بشار اسد، یکی از سلسله خیانت‌های آمریکایی است؛ خداوند به دست رزمندگان عراقی و سوری، آمریکا را از خواب غفلت بیدار خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار