بسم الله الرحمن الرحيم وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ       
امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
کد خبر: ۹۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۲
امامی کاشانی در نماز جمعه تهران:
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: برخی در دانشگاهها سخنرانی می‌کنند، کتاب می‌نویسند و در مخالفت با نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه به جایی کشیده می‌شوند که اصل وجود امام زمان(عج) را انکار می‌کنند.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز شهادت شهدای 15 خرداد و درگذشت امام خمینی (ره) گفت: مسأله ولایت مسأله مهمی است و نظام اسلامی با نظام‌ها و انقلاب‌های دیگر تفاوت اساسی دارد و آن این است که پایه نظام اسلامی، الهی و معنوی می‌باشد. 

 آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به اقدام برخی افراد که بحث‌هایی می‌کنند، کتاب‌هایی می‌نویسند و در دانشگاه‌ها سخنرانی می‌کنند و مساله امام زمان (عج) را زیر سئوال می‌برند، گفت: البته عده‌ای از آنها، دشمن اسلام هستند و پول‌های نفتی از عربستان برای آنها می‌آید که ما با آنها کاری نداریم، اما برخی افراد که شیعه و اهل نماز و روزه هم هستند، گاهی اوقات در مخالفت با نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه، به جایی کشیده می‌شوند که اصل موضوع را انکار می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: این موضوع به دلیل آن است که ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان (عج) قرار دارد؛ در نتیجه حکومت، یک حکومت ولایی و اسلامی می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند بیایند اصل را بزنند، در صورتی که نظام اسلامی یک حرکتی است که به نظام جهانی امام زمان (عج) وصل می‌شود.

امامی کاشانی همچنین با اشاره به سخنرانی روز گذشته مقام معظم رهبری در حرم امام خمینی (ره)، گفت: اساس بحث‌های مقام معظم رهبری همان مسأله معنوی بودن انقلاب است. لذا یکی از امتیازات امام (ره) باخدا بودن و خالص بودن بود.

وی ادامه داد: بنده در لحظات آخر امام (ره) بالای سر ایشان بودم که صدای اذان مغرب بلند شد و برخی افراد نزدیک به ایشان در گوش امام (ره) گفتند که وقت اذان است و بلند شوید و نماز بخوانید و من دیدم دهان امامی که در حالت اغما بود باز شد و چیزهایی گفت که برخی اطباء در آن لحظه گفتند امام (ره) از حالت اغما بیرون آمد و این یعنی که نماز و توجه به خدا به خورد وجود ایشان رفته بود و غرق توجه به خدا و توحید بود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه سیره عملی قابل تحریف نیست و هر تحریفی می‌شود در مفاهیم است که برخورد امام (ره) با بیگانگان و جهان اسلام و تأکید ایشان بر وحدت را نمی‌شود تحریف کرد.

امامی کاشانی همچنین اظهار کرد: تأکید امام (ره) بر شناخت دشمن، این‌که دشمن نباید از اختلافات استفاده کند توجه به اقتصاد و تأمین زندگی مردم را نمی‌توان تحریف کرد.

وی یادآور شد: حرف امام (ره) همیشه این بوده که نباید بیگانه را رفیق گرفت و اسرار را به دست آنها داد. چرا که آنها می‌خواهند بر ما مسلط شوند و خوشبختانه مقام معظم رهبری با همین سیره و روش کشور را پیش می‌برند. البته گاهی مشکلات و گرفتاری‌ها هست اما وقتی وارد جاده‌ای می‌شود و می‌بیند سنگ و کلوخ دارد باید از روی آنها عبور کرده و به جاده آسفالت و راحتی برسد.

 آیت الله امامی کاشانی در خطبه اول نمازجمعه با اشاره به بحث انتظار فرج حضرت ولی عصر (عج) اظهار کرد: بحث امید در موضوع انتظار این است که امام زمان امروز حضور دارد و همین اصل جامعه را امیدوار می کند.

وی افزود: زمین نمی تواند در هیچ عصر و زمانی از حجت خدا خالی باشد این مطلب منحصر به شیعه نیست و علمای اهل تسنن نیز به این موضوع تاکید داشته اند اما عده ای کتاب می نویسند و در ایران و در خارج از کشور سخنرانی می کنند و می گویند دلیل عقلی و نقلی نداریم که باید حتما در هر زمانی حجت خدا بر روی زمین باشد.

آیت الله امامی کاشانی گفت: برخی هم احتیاط می کنند و می گویند ما اطلاعی از این موضوع نداریم بنابراین تکلیفی بر ما نیست.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه ۲۸۷ حدیث مربوط به بحث وجود امام زمان در منابع شیعه و سنی موجود است تاکید کرد: ۸۰ حدیث طبق موازینی که تمام علمای رجال و درایه داشته اند صحیح اعلایی است و ۳۰ حدیث معتبر دیگر نیز در این زمینه وجود دارد و ۵۰ حدیث نیز از اهل تسنن داریم که تاکید دارند زمین نمی تواند از مقام عصمت خالی باشد.

وی افزود: اما برخی در دانشگاه ها سخنرانی کردند و گفتند دلیل عقلی و نقلی در این زمینه وجود ندارد.

آیت الله امامی کاشانی گفت: اگر کسانی در دانشگاه ها این سخنان را مطرح می کنند ما حاضریم در صدا و سیما، دانشگاه ها و حتی خصوصی با آنها بحث کنیم. خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های عبادی نماز جمعه نیز با اشاره به آیات و روایاتی بر رعایت عهد و پیمان تأکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
آخرین اخبار